VIETNAM

In: Natallipa tips
img239

Takéto články u mňa často nenájdete, keďže od #travelbloger mám ďaleko. Vietnam bol naozaj tak magický a špeciálny zážitok, že som sa rozhodla pre toto zhrnutie. Prinášam Vám zopár dôvodov prečo tam ísť so selekciou našich analógových záberov zo 4 miest Hue, Hoi An, Saigon a Phu Quoc. Enjoy! 🇻🇳
img2611.) Za euro kúpiš veľa
Áno, celá Ázia je pomerne lacná, no ak sa rozhodujete pre miesto v juhovýchodnej Ázii tak Vietnam bude jedno z tých najlacnejších. Cena letenky je približne 600€ no hneď ako vystúpite z lietadla ceny sa Vám budú zdať veľakrát až nereálne. Záleží aký typ cestovateľa ste. My sme si priplácali za hotely o niečo viac, kde sme mali v cene aj výborné raňajky a tak nás to vychádzalo na cca 20€ na noc pre oboch. Najesť sa dá za 2€ vo viacerých prípadoch všade na ulici avšak my sme si vyberali reštaurácie s vyšším štandardom, hlavne kvôli overenej hygiene. Obed nás vyšiel približne 7€, ale to sa bavíme o špičkovej kvalite. Ak teda rozmýšľate nad Thajskom alebo Malajziou, možno to stojí za prehodnotenie, čo sa týka finančnej stránky. Miestny obyvatelia mi tu pripadajú, že najviac riešia náboženstvo “peniaze” a aj dieťa, ktoré sa vo Vietname práve narodilo je už rodený biznisman. Takže sa určite nebojte zjednávať. Ak niečo stojí viac ako 10€ je to naozaj podozrivé. Väčšinou som šla cenou dole tak o 70% a to hlavne na trhoch. My sme chceli vo Vietname aj pochodiť a vidieť a tak sme navštívili 4 mestá z ktorých sme sa presúvali na rôzne výlety. Vnútroštátne lety stoja cca 25€ na osobu a tak keď ste už raz tam, naozaj sa oplatí ísť a vidieť toho čo najviac.

img260img1812.) Do popuku
Ak toto nebolo nebíčko, tak potom už neviem. Náš 2 týždňový výlet po Vietname bol najväčším gurmánskym orgazmom pre každú moju chuťovú bunku! Cez pouličné banánové palacinky, až po vynikajúce reštaurácie s nápaditými kombináciami a najlepšími miešanými alkoholickými drinkami z čerstvého liči a manga! To samozrejme platí pre celú juhovýchodnú Áziu, že hladní odtiaľ asi neprídete. Ich strava je čerstvá, zdravá bez pridaných hlúpostí a to ako ju dokážu dochutiť pomocou prírodných ingrediencií je neuveriteľné! Jediné na čo si dávajte pozor je konzumovanie nevarenej stravy na ulici. Kvôli zdravotným problémom by som sa tomu radšej vyhla alebo naozaj hľadala stánky pred ktorými čaká veľa ľudí, to býva väčšinou zárukou čerstvosti.
img206img2903.) Keep it safe
Keďže Vietnam je naozaj bezpečný je výborný pre začiatočníkov v backpackingu a naozaj si vystačíte aj bez cestovnej agentúry. Všade kde budete ubytovaný Vám hneď ponúkajú jedno a viacdňové výlety na všetky zaujímavé miesta za veľmi malý peniaz ako 10€ na hlavu v ktorej máte už aj obed, transport a vstup do všetkých parkov, chrámov alebo kdekoľvek inde sa vyberiete. Ak ste odvážnejší a skúsenejší v jazde na motorke oplatí sa Vám ju za cca 5€ požičať a obehať si všetko na vlastnú päsť. Pozor, ich cesty sú naozaj divočina haha. Treba si samozrejme strážiť telefón a peňaženku, ale krádež je asi to najhoršie, čo sa Vám môže stať.
img237img2414.) Priezračné vody
Je veľa prenádherných destinácií, kde je more bohužiaľ veľmi znečistené. Je to veľmi smutné, keďže je to len a len naša chyba a toho som sa presne bála, keď sme za morom cestovali na ostrov Phu Quoc. Opak bol však pravdou a more bolo nádherne čisté bez jedinej stopy po odpadkoch. Pravdou je, že hotel v ktorom sme boli sa o pláž staral, no celkovo som bola veľmi príjemne prekvapená. Krásne piesočnaté pláže a more teplúčke ako polievka. Tentokrát sme pri mori strávili len necelé 4 dni ale najbližší pobyt v Ázii si to určite o niečo predĺžime. Popíjať Mojito počas Vianoc pri mori a počúvať šum mora je nadovšetko.
img229 img227you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply