Things I regret buying

In: fashion
N37A3593

Dnešný článok je typickým úkazom ženskej nákupnej povahy. Verím tomu, že každá z Vás, má v šatníku kúsky, na ktoré ste minuli nemalé peniaze a dnes len krútite hlavou, ako je možné, že ste si niečo také vôbec kúpili. V mojom prípade ide väčšinou o drahšie kúsky, ktoré sa v mojom šatníku ocitli len kvôli akejsi “nepotrebnej zbrklosti” a ktoré som na sebe mala tak možno 1 alebo 2x. Teraz už taká nie som a racionálne sa rozhodujem nielen čo, ale aj kde kúpiť. V lete som však robila “letné upratovanie” v šatníku a vybrala som pár kúskov, ktoré by som Vám rada ukázala a možno Vás varovala pred niektorými vlastnosťami vecí, ktorým je fajn sa vyvarovať.

1.) Prada kabelka
Môj teenage sen bol zaobstarať si Prada kabelku, no a tak sa aj stalo! Na moje 18. narodeniny som si ju dopriala, pravdaže s príspevkom od každého člena mojej rodiny. Nádherné spracovanie, moja najobľúbenejšia farba, no aj tak má táto kabelka istú chybičku! Táto kabelka má sama o sebe 2,5 kila a teda pri mojich problémoch s chrbtom, je to pre mňa úplne nenositeľná kabelka. Takže, ak sa chystáte minúť nekresťanské peniaze na kabelku, nesústreďte sa len na jej materiál a farbu, ale skontrolujte si aj jej váhu, aby to nebola len kabelka do auta, ale aby sa dala prakticky nosiť všade, kam potrebujete.
N37A36762.) Jeffrey Campbell
Krátkodobé trendy sú najväčším nepriateľom žien. Napríklad tieto topánky od Jeffrey Campbell. Neviem už presne, ktorý to bol rok, no určite si pamätáte na obdobie, kedy boli naozaj VŠADE! No, a samozrejme, to bol ten podnet na ich kúpu. Bohužiaľ, ani nie rok neskôr, boli už platformy a hrubé opätky úplne mimo módy a tak mi tieto obrovské kopýtka len sedia na poličke.
N37A37243.) DOLLY
Keď tieto sukne prišli na Slovensko, bol to hotový ošiaľ. Predávali sa vo viacerých obchodoch, aj na internete a tak dostať sa ku nim bolo celkom jednoduché. Ja som si hneď kúpila 2 ks – samozrejme. Kto túto značku pozná, vie, že to nie je lacná záležitosť a že jedna sukňa stojí okolo 100€. Toto je ďalší príklad jedného dočasného a nenositeľného šialenstva. Stále si myslím, že vyzerá roztomilo na nejakú detskú besiedku alebo karneval, no spomínanú sumu by som už určite za ňu nedala.
N37A36044.) BIMBA Y LOLA
Tento sveter z Bimba y Lola je nádherne objemný, štrikovaný sveter v dokonalom červenom odtieni. Tak čo je na ňom tak iritujúce? Jeho materiál! Keď som bola mladšia, nad materiálmi som veľmi nerozmýšľala, rozhodujúce bolo, ako konkrétny kúsok vyzerá. Po kúpe tohto svetríka som ho mala niekoľkokrát oblečený a vždy mi v ňom bolo nenormálne teplo. Najprv som si myslela, že je to tým, aký je hrubý a tešila som sa z myšlienky, že ma bude krásne v zime hriať. Potom som si naštudovala nejaké tie zloženia a po zistení, že tento svetrík je 100% akryl, som hneď pochopila, že ma nehreje ale dusí. Akryl je chemická umelina, ktorá neprepúšťa vzduch ani von ani dnu, čo zapríčiní nepríjemné teplo, potenie a často aj vyrážky alebo svrbenie.
N37A3622you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply