THE LAST DAY

In: fashion
N37A2574

Ani neviem ako a už je tu koniec prázdnin a ja sa musím vrátiť späť do Holandska! Po 2 mesiacoch prázdnin som si opäť navykla na ten pocit byť doma a opäť prichádza ten čas so všetkým sa rozlúčiť a je to pre mňa nenormálne ťažké. ALE! Tento rok je pár vecí, na ktoré sa teším, takže vidím malé svetielko na konci tunela (a nie nie sú to ďalšie letné prázdniny).

1. Nový byt

Minulý rok sme si byt vyberať nemohli. Boli sme totižto radi, že sme našli aspoň jeden, ktorý bol v bezpečnej štvrti, relatívne blízko ku škole no a hlavným dôvodom, prečo sme mali šťastie a podarilo sa nám vôbec nejaký zohnať, bolo to, že majiteľ bol ochotný nám byt prenajať aj bez osobného stretnutia, a teda cez skype. Tento rok sme v Amsterdame už bývali a tak sme na osobné prehliadky bytov vedeli vždy dobehnúť a prenajímanie už bolo o niečo ľahšie. Tomáš nás bol začiatkom augusta presťahovať s jeho ocinom, keďže ja som bola po operácií osmičiek. Nový byt bol rekonštruovaný minulý rok a ešte v ňom nikto nebýval. Všetko v ňom je komplet nové a vyzerá naozaj krásne (určite Vám ho odfotím). V starom byte to teda nebolo nič moc! Staré drevené okná, cez ktoré sme mrzli aj v lete aj v zime, radiátor, ktorý kúril len ak sa mu chcelo no a ďalšie problémy boli so zástrčkami, teplou vodou, trúbou na pečenie atď. Ďalšou nevýhodou bolo, že som to mala do školy až 55 minút, čo bolo celkom dosť. Teraz to bude necelých 30 minút, takže toto je určite jeden z tých aspektov, ktoré nám uľahčia život vo viacerých smeroch.
N37A24382. Zameranie a stáž
Prvý rok v škole sme ešte nebolí rozdelení do skupín podľa zamerania a tak sme sa všetci učili všetko, od šitia až po vytváranie rôznych inšpiračných kníh pre dizajnérov. Druhý pol rok sme už mali náš obor a tento rok už budem mať čisto len Fashion and Branding a tak sa na to veľmo teším. Ďalším zaujímavým spestrením tohto ročníka je, že si budeme hľadať stáž v inej krajine, kam pôjdeme v 3ťom ročníku. Netuším čo a netuším kam, no ak by som si mala vybrať miesto tak to bude Nový Zéland alebo Japonsko.
N37A22473. Školské výlety a nová trieda
Nehovorím, že som v svojej skupine nemala milých a príjemných ľudí, no akonáhle som videla tohtoročný zoznam spolužiakov, úprimne som sa potešila, keďže kamaráti, ktorí neboli so mnou minulý školský rok v skupine tam tento rok so mnou už sú. Budeme mať až 2 školské výlety a tak som naozaj rada, že tam budú samí príjemní ľudia. Nikomu sa predsa nechce pozerať na oduté tváre.
N37A25404. Tomáš má robotu
Prvý rok Tomáš lietal hore dole medzi Amsterdamom a Bratislavou a bolo to dosť otravné a náročné. Ďalší problém je, že sa neznášame spolu lúčiť a tak sa to tento rok mierne zmení, keďže Tomáš začína pracovať s fotkou už aj v Amstri.
N37A23805. Ideme na letno-zimnú dovolenku
Ideme do Vietnamuuu! Už je to oficiálne! Včera sme si akurát zakúpili letenky, no a teraz máme pred sebou 4 mesiace podrobného plánovania, keďže sme tam len 12 dní a chceme vidieť čo najviac. Vyrážame deň po Vianociach, takže sa stihnem pred dlhou cestou riadne najesť a hlavne zastihnúť celú našu rodinku pri jednom stole.
N37A2687

outfit: košela – &Other Stories, sukňa – COS, náušnice+prsteň – TOUS, topánky – La Martina


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply