Rozumné Vianoce

In: Natallipa tips
20171121-N37A0286

Aj keď Vianoce nie sú už úplne o darčekoch, stále mi robí obrovskú radosť niekoho obdarovať a prekvapiť. Myslím si však, že hlavným problémom Vianoc je to, že sa často kupujú a rozdávajú úplne zbytočné darčeky na poslednú chvíľu. A tomu sa v tomto príspevku budem snažiť vyhnúť. Ideme to vyriešiť rozumne a užitočne!

Daruj prírodu!
Už prestaňme kupovať krémy, ktoré sú buď z DM-ky alebo možno aj z nejakej známej, veľmi predraženej značky. Všetko to je čistá chémia plná parabénov, ktoré pri dlhodobom používaní nespôsobujú nič dobré. Skúsme našich blízkych inšpirovať a to práve prírodnou kozmetikou. Vybrala som tentokrát len slovenské a české zdroje a to konkrétne značku Dulcia a Nobilis Tilia. Konkrétne som vybrala od DULCIA kefeínový krém na oči, ktorý používam každý večer a na citlivé oči je naozaj perfektný plus ak milujete vôňu kávy a prvého kofeínu, tak je to niečo pre Vás. Od DULCIA používam ešte krém Hodváb, ktorý obsahuje aloe vera a má veľmi prirodzenú a osviežujúcu vôňu. Jeho štruktúra je veľmi jemná, nadýchaná a tak sa rýchlo vstrebe a nezanecháva mastnú pokožku a tak je to perfektná voľba na denné používanie. Od Nobilis Tilia som už v minulom príspevku My Morning Routine (TU) ospevovala tento peeling s lávovou zemou, ktorý poteší aj najnáročnejšie žienky. Ďalej som vybrala čisté bambucké maslo, ktoré je nesmierne jemné k pokožke, perfektne hydratuje a dá sa používať ako náhrada všetkých krémov od hlavy až po päty.

1

1. DULCIA (TU), 2. Nobilis Tilia (TU)

Daruj šperk!
Ak máš na darček o niečo väčší rozpočet, šperk nie je nikdy zlý nápad. Stačí jeden, výstižný a nesmrteľný. Taký, ktorý nemusí žena ani dávať dole, jednoducho amulet, ktorý bude mať vždy pri sebe.
1

1. TOUS (TU), 2. Tiffany and Co. (TU), 3. Neva Oslo (TU)

Daruj poukážku!
Poukážka je úplne skvelá vec! Nevieš, čo by si presne osôbka, ktorú ideš obdarovať vybrala? Daruj jej poukážku v istej hodnote, ktorú uvážiš za vhodné a poteš! Obdarovaný si môže slobodne vybrať a každý je spokojný. Plno internetových obchodov takéto niečo ponúka, napríklad aj Phanta Rhei, ak nevieš, akú knihu vybrať, je to skvelý tip.
vvv11Daruj organickú bielizeň!
Organická bielizeň, nie je len tak hocijaká! Spodné prádlo z komerčných značiek je plné škodlivých látok a je pravdaže lacnejšie, ako to kvalitné z organickej bavlny, takže často siahneme práve po tej horšej verzii. Ale sú Vianoce a to je čas obdariť svojich blízkych niečím kvalitným a organickým! Značka Organic Basics ponúka zvýhodnené balíčky pri kúpe viacerých kúskov a tak nakúpiš aj pre seba a blízkych za super cenu.

2

1. a 3. Erlich Textil (TU), 2. Organic Basics (TU)

Daruj pohodlnejšiu verziu kabelky!
Áno, reč je o batohu. O mestskej verzii tohto zázračného výrobku, ktorý je milosrdnejší k Vašej chrbtici ako hocijaká kabelka. Možností je viac než dosť. Dala som sem niekoľko jedinečných tipov ako napríklad značka Matt and Nat, ktorá vyrába batohy z vegánskej kože vysokej kvality, alebo značka Freitag, ktorá ich vyrába zo starých prepravných plachiet z kamiónov. Možností je neúrekom.
Snímka obrazovky 2017-12-12 o 19.01.16

1. a 3. Matt and Nat (TU), 2. Mandarina Duck (TU), 4. Freitag (TU), Fjall Kanken (TU)

Daruj pohodlie!
Pohodlné kúsky na doma či na šport si nielenže určite nájdu využitie, no aj motivujú. Komu by sa predsa chcelo cvičiť, ak sa pritom necíti pekne. Do fitka napríklad kvalitná športová podprsenka z otto.sk, ktorá nahradí aj samotnú nepohodlnú podprsenku počas bežných dní. Na doma napríklad také pyžamko od Lull, vyrobené na Slovensku alebo univerzálne tepláky, ktoré nosím denne do školy.
1 copy

Pyžamo (TU), Teplakove nohavice (TU), Športové podprsenky (TU)

Daruj zmenu!
Toto je perfektný darček pre maminu, no aj pre celú rodinu. Napríklad motivujte svojich blízkych ku náhrade plastových igelitiek za tie rozkladateľné. Alebo kúpou dizajnovej kovovej termosky! Nielenže odnaučíte svojich blízkych od neustáleho používania plastových fliaš, ktoré pri viac ako jednom použití vypúšťajú do tela škodlivé látky no tak isto im ušetríte peniažky! Teraz budú mať vodu, kávu či čaj stále pri sebe. Tak isto som si nedávno kúpila kefu na ovocie. Môže sa to zdať ako nepotrebná položka no mýlite sa! Ovocie a zelenina sú postrekované rôznymi chemikáliami, ktoré sa ukladajú v póroch, ku ktorým sa len ich opláchnutím nedostaneme. Od kedy túto kefku mám, zeleninu a ovocie umývam už len s ňou.
1

Príjemné veci (TU)


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply