NATALLIPA x DONNA IVEH

In: fashion, Meet models
N37A1254_B

Keďže Slovenská módna scéna je stále len v rozmachu, rozhodla som sa, že vás nebudem oboznamovať len s návrhármi ale aj s blogerkami a blogermi, ktorých považujem na Slovenskej scéne za žiadaných a kvalitných. A tak ideme na to! Ako prvú vám predstavím 26 ročnú blogerku DonnaIveh z Bratislavy, ktorá svoj blog neobohacuje len módou. Určite oceníte jej rady, ohľadom kozmetiky a vegan stravy, ktorou sa aj zaoberá. S touto charizmatickou osôbkou som mala šťastie sa stretnúť a pripraviť toto Silvestrovské bláznovstvo. Za tému sme si zvolili práve latexové sukne, ktoré sme vo veľmi podobných verziách našli obe vo svojich šatníkoch. Konečne sa dočkali premiéry kedže aj ja, aj Ivet sme ich mali prvý krát na sebe haha. Enjoy a určite sa nezabudnite prekliknúť na www.donnaiveh.com!

FACEBOOK www.facebook.com/DonnaIveh
INSTAGRAM www.instagram.com/donnaiveh
BLOG www.donnaiveh.com

N37A1284_F

Od kedy bloguješ a aké témy nájdeme na tvojom blogu?

Blog písem už tretí rok. Najprv bol môj zámer hlavne písať o móde ale postupne sa k tomu nabalili aj príspevky o kozmetike alebo receptoch. Tiež sa tam nájdu aj fotenia a stylingy. Ak niekto rád pozerá backstage videá z fotení, zopár ich tam nájde tiež.

Blogerky ktoré, rada sledujes?

Každá blogerka je iná a má iný štýl. Rada si pozrem minimimalizmus ale občas bažím po výraznejších a bláznivejších blogerkách. Samozrejme že sledujem aj food blogerky ale to potom iba utieram displej lebo tie dobroty sú neskutočné 🙂 Zoznam bloggeriek: Gary Pepper, Viva la Luxury Blog, Haute Pursuit, Mikuta, Fashion Tweed, Pailinemma, Mischell double W, Natallipa, Cisarovenovesaty, Rawmanda, FreeleeBananagirl, RawmotherANDdaughter.
N37A1161_B

Obľúbený/najdrahší/najlacnejší kúsok v šatníku?

V šatníku nemám vyslovene drahé kúsky. Veľa vecí mám aj zo sekáčov. Osobne sa mi páčia značky ako Matt&Natt, ktorá vyrába vegan tašky a vnútra tašiek šijú z recyklovanych plastových fliaš, co je podľa mňa absolutne úžasné ako krásne vieme využiť odpad. Jednu tašku od nich mám a verím, že sa zbierka bude iba rozširovať. Z dizajnérov obdivujem tvorbu Stelly McCartney, ktorá bojuje za práva zvierat, nepoužíva nič kožené a robí eko fashion ,ktorá sa rozloží v prírode čo je opäť skvelá vec, že aj dizajnérske veci vedia byť crueltyfree a ona je jasným príkladom, že to ide.

Čo by si si v živote na seba neobliekla?

Na seba by som si určite nedala dolly sukňu! Možno na karneval ale na bežné nosenie určite nie. Samozrejme, že živé veci ako kožuchy atď. Myslím, že veľa vecí (aj tých nie moc pekných) sa dá nosiť, len treba tomu dať ten šmrnc.

N37A1141_B

Ako cruelty free bloggerka aké kozmetické značky používaš a obľubuješ?

V minulosti som používala kozmetiku ako Vichi, La Roche Posay, hlavne kvôli akné, ale až potom som pochopila, že treba riesit príčinu nielen následok. Dnes nepoužívam krémy, ani pleťové vody a moja pleť je na tom lepšie. Zarábam si roztok z himalájskej soli, ktorý používam namiesto pleťovej vody, zuby si umyjem sodou bikarbónou alebo prírodnou zubnou pastou (www.vegshop.sk/zubne-pasty-a-kefky/zubna-pasta-tea-tree-75ml/). Každý večer si dávam na obočie a mihalnice ricinový olej (www.vegshop.sk/pletove-regeneracne-oleje/ricinovy-olej-50ml). A ako najväčšiu pecku odporúčam kakaové maslo roztopené, s ktorým si natrete celé telo. Krásne vonia a super hydratuje (www.vegshop.sk/pletove-regeneracne-oleje/kakaove-maslo-bio-240g/)

Obľúbený návrhár a prečo?

Jasné, že Stella McCartney. Eko materiály, ktorú sú neživočíšne a tiez používa recyklované, plastové flaše. Mám pocit, že použila aj drevo vo svojej kolekcii platformových topánok, čo je jeden z najprírodnejších materiálov.

N37A1132_B

Aký je tvoj názor na slovenskú módnu scénu?

Otázka je, že čo je to slovenská módna scéna? Buď je to pseudo smotánka, ktorá sa producíruje v najdrahších robách alebo sú to bežný ľudia, ktorý sa obliekajú čo najúčelovejšie a farebné ponožky v teniskách je pre nich najväčší odvaz. Osobne si myslím, že na Slovensku chýba väčšia uvolnenosť a taká úprimnosť v obliekaní. Tiež si myslím, že ľudia by sa mali viac chváliť než kritizovať.

Život blogerky – sen alebo boj ?

Keď robíš niečo čo ťa baví a dáva ti to zmysel, je to potom vždy sen nie?

N37A1295_B

V akých obchodoch najradšej nakupuješ? Akej značke patrí väčšina tvojho šatníka?

Veľa vecí mám z klasických obchodov ako Zara, HM, TopShop, Asos ale verím, že sa postupne dostanem k nadčasovému šatníku, ktorý bude v duchu “sustainable fashion & fair trade”.

Aké máš ciele do roku 2016?

Byť zdravá, šťastná a plná pozitivnej energie aj ďalší rok!


N37A1301_BDo nového roka vám želám len a len to najlepšie, aby ste sa nad ťažkosťami z roku 2015 len pousmiali a aby vás nadobudnuté skúsenosti posunuli ďalej!
-Natallipa-
N37A1318_B
outfit: skirt – TOP SHOP, top – COS, shoes – ZARA, necklace -Bimba y Lola


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply