My Morning Routine

In: beauty, Natallipa tips
20171119-N37A9789

V tomto článku by som Vám chcela predstaviť plno zodpovedných a úžasných výrobkov, od spodného prádla cez sprchový gél, až po kozmetiku. Čo ma teší ešte viac, že väčšina z týchto produktov je vyrobená na Slovensku a Česku a všetky z nich sú vhodné aj pre vegánov! Dúfam, že Vás inšpirujem k pozitívnym zmenám. Môžeme ísť nato!

1. Vždy vstávam dosť skoro, aby som si mohla ráno vychutnať. Začínam ho popíjaním čaju a odpisovaním na maily a správy. Moje pyžamo je dôležité! Konkrétne toto je od Lull Loungewear. Pomaly sa zbavujem starých kúskov a vymieňam ich za neškodné pyžamká, ako napríklad toto. Je vyrobené na Slovensku v ich vlastnej dielni z kvalitných materiálov, pochádzajúcich hlavne z EU tovární. (TU)
20171120-N37A0065

2. Bez raňajok sa nehnem ani na krok. Bez nich sa môj deň nezačína a nie je deň, kedy by som ich vynechala. Už 4-tý rok sú moje raňajky deň čo deň rovnaké, no ešte som sa ich neprejedla (čomu sa aj sama divím 😀 ). Čisté vločky uvarené v teplej vode na kašu s ovocím,
s chia a goji. Táto kombinácia naštartuje organizmus a ľahko (ale aj zdravo) Vás posunie vpred do úspešného dňa.
20171120-N37A0039

3 .Sprcha je môj ranný života budič. Vlasy si umývam vždy ráno a snažím sa používať fén len minimálne. Umývam si ich každé 2 dni, a preto je dôležité mať čisto prírodný šampón, ktorý vlasy nezaťažuje. Momentálne používam Bee natural, no šampóny pravidelne obmieňam. Kupujem si značky Sante, Lavera a spomínanú Bee natural.
20171119-N37A9867

4. Moje vlasy bez poriadneho balzamu nevedia existovať. Bez neho sa moje ľahké a jemné vlasy premenia na elektrizujúcu kôpku slamy a tak si na výbere potrpím. Tento od Logona s Arganovym olejom mi vyhovuje a tak ho ani neobmieňam. Mám pocit, že mi zanecháva veľmi ľahké vlasy bez zbytočného mastenia.
20171119-N37A98735. Sprchový gél tak isto neplánujem vynechať, keďže ma najviac na svete irituje keď niekto prezentuje rôzne značky z kozmetiky, ktoré síce voňajú ako čokoláda alebo vanilka, no ich zloženie je samá ropa. Pri tomto Arganovom sprchovom géle od prírodnej kozmetiky Nobilis Tilia máte všetko, čo potrebujete. Nádherná, výrazná vôňa výlučne z prírodných zdrojov a jeho cena je viac ako dostupná! (TU)
20171119-N37A9887

6. Chcete prírodný peeling, ktorý zanechá Vašu pleť hebkú ako detskú prdelku? Odporúčam Vám tento od Nobilis Tilia, ktorý obsahuje lávovú zem, ktorá dokonalé vyhladí pokožku. Používam ho každé dva dni, aj keď by asi stačilo len raz za týždeň, no rada sa rozmaznávam, čo si budem nahovárať. (TU)
20171119-N37A9904

7. Spodné prádlo. Tak bežná a denno denne nosená položka, no aj tak neprikladáme jej kvalite veľký význam, aj keď sa dotýka našich najsenzitívnejších partií. Končím s kupovaním prádla z rôznych ‘’cool’’ značiek ako je Calvin Klein a prechádzam na prírodne farbenú organickú bavlnu, ktorá Vám do pokožky neprepúšťa chemikálie. Toto spodné prádlo a ponožky od Organic Basics nie len dobre vyzerá, ale spĺňa všetko to, čo som práve spomenula. Majú na výber túto telovo ružovú farbu, ale aj čiernu, pričom strih je pohodlný a ženský. Bohužiaľ, kamenný obchod ešte nemajú, no ich prádlo a aj basic tričká a ponožky môžete kúpiť TU.
20171120-N37A0121

8. Ak sa vyberiete v kozmetike tým správnym organickým smerom, tak už poriadne! Už 2hý rok používam túto pastu na citlivé zuby od Lavera (kupujem v DM) a som s ňou nadmieru spokojná. Tak isto ani kefka nie je ako kefka. Vymenila som všetky plastové verzie za tieto kefky z bambusového dreva. Momentálne ich vyrábajú už aj na Slovensku, a to konkrétne značka Curanatura (TU). Používam ju už viac ako rok a po jej vyskúšaní zistíte, že plast je pri výrobe takých bežných vecí ako kefiek naozaj nepotrebný.
20171120-N37A0203

9. Ak hľadáte transparentnú prírodnú kozmetiku len s veľmi minimálnym a jednoduchým zložením, tak je to určite značka DULCIA zo Slovenska. Vyslovene panenská kozmetika, z ktorej som si zamilovala niekoľko produktov. Prvý, ktorý Vám chcem predstaviť, som už skoro minula a je to tento krém proti zime a vetru. Je vynikajúci na moje, cez zimu suché a popraskané ruky, no tak isto aj ako ochranná vrstva na tvár, pred zimným a nepriaznivým počasím. Je veľmi hustý a tým pádom zanecháva veľmi ľahkú vrstvu, ktorá zabezpečí, že Vaša pokožka je aj počas týchto zmrznutých a veterných dní dobre chránená. Veľmi odporúčam pre všetky typy pleti, no hlavne pre veľmi tenkú pokožku, ako je tá moja alebo pre ľudí s alergiou na zimu a popraskanou pokožkou. (TU)
20171119-N37A9995

10. Môj ‘‘lenivý’’make up sa skladá momentálne z 2 produktov. Túto očnú bázu od Urban Decay ste už mali možnosť vidieť v mojom jesennom make up routine príspevku. Používam ju samostatne, bez očných tieňov, keďže je pigmentová a dodáva jemne hnedý, zlatistý odlesk, čo pôsobí veľmi príjemne a zdravo. Novinka, ktorú by som Vám chcela predstaviť, je táto špirála od Urban Decay Troublemaker. Špirálu nepoužívam už viac ako rok, keďže sa mi nepáčilo, že skoro každá špirála pôsobila veľmi neprirodzene. Prichádza špirála Troublemaker a ja hlásim, česť výnimkám! Konečne prvá špirála, ktorá dokáže všetko v jednom. Predĺži, zvýrazni a nezlepí! Odporúčam všetkými desiatimi. (TU)
20171121-N37A021220171121-N37A0222

11. Zmena je život a ja som objavila nový parfém, ktorý stojí za hriech. Hovorím o Eclat d’Arpège od Lanvin. Nádherne nežná, nie príliš sladká vôňa, ktorá je dokonca schválená aj mojou polovičkou, čo sa často nestáva – haha. Kúpila som si vo FAnn Parfumerie na skúšku toto menšie balenie, no po jeho minutí plánujem investovať do 100ml. Dúfam, že mi to moja parfemová láska od Chloe odpustí. (TU)
20171121-N37A0235you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply