LEN PRÍJEMNÉ VECI

In: Natallipa tips
N37A4712

Máj lásky čas! Lásky ku všetkému okolo nás a teda aj ku zvieratám a prostrediu. Tento rok to má väčší zmysel ako ktorýkoľvek pred tým a ak sa nič nezmení tak každým rokom to bude viac a viac akútne. Prostredie okolo nás nám nedáva dostatočne veľký impulz aby dosiahli zmenu a tak sa k tomu musíme postaviť zodpovedne sami ako jednotlivci. Som veľmi rada, že na svete a aj na Slovensku pribúda záujem o zdravý životný štýl a ruka v ruke s ním aj snaha a uvedomelosť ľudí o tom, ako je veľmi potrebné správať sa zodpovedne voči životnému prostrediu. Moja veľká vďaka patrí obchodu príjemnéveci.sk, ktorý súhlasili na spolupráci a odkiaľ si moja celá rodina už nejaký ten rok objednáva všeličo možné. Na ich stránke nájdete len zodpovedné produkty s veselým, kreatívnym dizajnom, ktoré neohrozujú ani naše, ani zdravie iných. Rozhodla som sa vybrať 5 produktov, ktoré sama používam a ktoré mi prídu ako samozrejmosť pre každodenné zodpovednejšie žitie.

N37A4734Zdravá fľaša
Začínam úplne najzákladnejším produktom a to je antikorová termoska od značky S’well. A prečo je dobré mať takúto fľašku? 🙂

1.) Dodržuj pitný režim
Každý deň si ju so sebou nosím nie len do školy ale aj do mesta atď. a teda mám pri sebe neustále vodu a ak sa mi náhodou minie stačí nájsť miesto, kde si ju dopustím a ide sa ďalej. A keďže žijeme v krajine s kvalitnou pitnou vodou, určite s tým nebude nikde problém.

2.) Ušetri
Je jedno či počas zimných alebo teplých dní, smäd príde na každého z nás. A keď príde, väčšinou to riešime nájdením prvého supermarketu, kde si kúpime nápoj v plastovej fľaši, hodnej na jedno použitie za približne 1euro. Ak sa táto situácia odohrá viac ako 10 alebo 15krát, za túto cenu by ste už mali svoju vlastnú fľašku, ktorá Vás stojí len jednu kúpu a môžete ju bez výčitiek využívať do halelujah.

3.) Mysli (nie len) na svoje dobro
Môjmu ocinovi som v minulosti stále vyčítala, že si stále dopúšťal vodu do plastových fľašiek. Plastové fľašky sa doporučujú na jedno použitie pri následnom dopĺňaní už vylučujú škodlivé látky. Nehovoriac o tom, že plast je jeden z najväčších dôvodov znečistenia a v roku 2050 bude v oceáne toľko plastu, čo rýb a to už zachádza trošku priďaleko nemyslíte? A na rozdiel od hliníkových fliaš, nerezové fľaše nepotrebujú špeciálnu povrchovú vrstvu, ktorá by sa časom mohla odlúpiť alebo obsahovať škodlivé prímesy.

4.) Studený/ teplý drink
Táto konkrétna S’well fľaška je termofľaša a tak udrží nápoj studený 24 hodín a horúci 12 hodín, čo je neskutočná výhoda. Okrem vody si do nej môžete zobrať čaj alebo kávu no a v lete sa Vám postará o príjemne osviežujúci nápoj. Konkrétne táto na fotke je 750ml čo je super skôr na výlety no na stránke nájdete aj 500ml/260ml a to je ideálna veľkosť do každej kabelky. Ja osobne preferujem 500ml keďže 260ml mi príde už moc malá.

N37A4745Nesmrteľná hubka
Kuchynská hubka je praktický pomocník v každej kuchyni (a aj pri upratovaní) a väčšinou ju cca raz do mesiaca vymieňame za novú. Táto hubka je tu aby to zmenila! Je totiž prateľná! Okrem toho aj 100% kompostovateľná a teda sa následne po jej vyhodení úplne rozloží. Je vyrobená z celulózy (80%) a bavlny (20%) a prateľná na 60°C. Okrem toho je aj dizajnovo unikátna a jej potlač je z biologicky odbúrateľných farieb, ktoré nepoškodzujú životné prostredie. Ak s ňou utriem niečo zafarbené ako kávu pred praním ju nechám poriadne vymyť s riadmi v umývačke riadov a niekedy stačí len to. Jednoduché, praktické a zodpovedné! Jej cena je 2,60 euro a tak je tu opäť zahrnutý aj ekonomický princíp.
N37A4709Zabudnime na plastové vrecká!
Pre niektorých ľudí môže byť tento produkt úplná novinka a to je presne dôvod, prečo som ho sem zaradila. Plast sa stáva čoraz viac a viac ľahšie nahraditeľným a s týmito kompostovateľnými vreckami tak môžeš spraviť aj ty! Vrecúška majú v domácnosti obrovské využitie! Či už na smäti rôzneho typu alebo len na zabalenie desiaty, pri balení na dovolenku atď. Teraz je ten čas kedy treba prejsť na niečo inovatívnejšie ako samotný plast, ktorý nám neprináša nič pozitívne. Predstavujem Vám kompostovateľné vrecká vyrobené z biologicky rozložiteľného bioplastu. Vrecká sú z rastlinnej produkcie – škrob a polykaprolakton. Vrecká sa pod hnilobnými procesmi rozložia do 90tich dní a tak isto ich môžete vhodiť do kompostu. A pozor! Nepatria do nádob na zber plastov. Tu v Amsterdame ich nájdete v každom supermarkete cena je rovnaká niekedy aj nižšia ako cena klasických plastových sáčkov. U nás v Kauflande som si ich už tiež všimla. Predávajú sa v rôznych veľkostiach a tak okrem tých desiatových kupujem aj 40l do kuchynského koša. Príjemná zmena, ktorá Vás nič nestojí, len trošku pozornosti. Konkrétne tieto na fotke sú tie desiatové a ich cena za 15 ks je 1,20. Nehovoriac o tom, že ich môžete používať samozrejme viac ako raz! 🙂
N37A4724MOJA taška!
Všade kam idem mám so sebou vlastnú, spratnú tašku pre prípad, že by som sa rozhodla ísť nakúpiť! Opäť ušetrím, keďže v Holandsku je od minulého roka zakázané dávať plastové tašky for free a tak si za každú jednu musíte doplatiť cca 50 centov. Táto je moja najmilšia lebo nezaberá v taške žiadne miesto a je v mojej farbe! Sieťovka Tierra Organica je skvelá náhrada za jednorázové tašky a je vyrobená z bio bavlny.
N37A4762BIO Kefka?!
Všetky plastové kefky nie sú práve najšťastnejším riešením a to opäť pre obe strany. Obsahujú škodlivé látky ako ftaláty a bisfenol A. Kefky Curanatura sú voľbou číslo 1 pre všetkých, ktorým leží na srdci zdravie tela aj prírody. Je vyrobená zo 100% prírodného materiálu – tepelne opracované bambusové drevo, štetiny z bambusovej celulózy. Odporúčam Vám konkrétne túto, ktorú vidíte na fotke s príjemnými mäkkými štetinami pre ešte veselší úsmev. 🙂

www.prijemneveci.skyou might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply