INTROVERT

In: fashion, Natallipa tips
img052

Niektoré vlastnosti si človek veľmi nerád priznáva, keďže sa nám zdajú spoločnosťou menej akceptovateľné. Nie len, že sa ich snažíme skryť pred ostatnými no tak isto sa nám ťažko premietajú aj pred samým sebou v súkromí. Každý z nás určite takú črtu alebo vlastnosť aj má, no nie?
img156

EXTROVERT vs. INTROVERT

Sú dva typy ľudí: extroverti a introverti. Určite Vám je už len z vlastného pozorovania jasné, že byť extrovertom v dnešnej spoločnosti je naozaj preferované. Je to človek, ktorý je vždy obklopený ľuďmi, ktorý ma kontakty v každom smere a je spoločensky milovaný. Potom je tu druhý typ ľudí a to introverti.
img070

KTO A ČO JE INTROVERT?

Podľa starej dobrej wikipédie je to človek, ktorý sa obracia do „svojho vnútra“, zameriava sa na svoj vlastný vnútorný svet, v ktorom prevláda fantázia a predstavivosť. Ľudia introverti bývajú premýšľaví, mlčanliví, snažia sa zachovať si odstup od ostatných ľudí a navonok sa javia ako nespoločenskí.

No a faktom je, že všetky tieto spomenuté vlastnosti sa v spoločnosti stávajú neatraktívne. Do tejto skupiny sa zaraďujem aj ja a do určitého veku (možno aj sem tam teraz) ma to veľmi hnevalo a iritovalo. Hanbila som sa za fakt, že som čas rada trávila sama, kým moji kamaráti chodili von. Hanbila som sa za fakt, že som sa pri ostatných ľuďoch niekedy radšej zdržala slova a mala som problém komunikovať. Možno aj to je dôvod prečo som začala blogovať. Je to novodobá forma ako sa dá prihovárať k ľuďom aj bez fyzického kontaktu a to ma istým spôsobom baví doteraz.
img162

ČO INTROVERT NIE JE?

Aby som sa zmierila s týmto faktom, začala som viac rozmýšľať nad vysvetlením, ktoré by mi to pomohlo obrátiť na niečo ľubozvučné no aj pravdivé. Pravdou totiž je, že introvert neznamená, že nemám kamarátov, že som celý deň doma alebo, že sa vyhýbam spoločnosti. V našom prípade je to len ťažšie sa v niektorých situáciách uvoľniť a zaradiť. Tak isto, každý z nás to vníma na úplne inom stupni a aj keď sa budeme snažiť akokoľvek to ignorovať, vždy to v nás v nejakom malom zastúpení bude. A tak je na čase sa s tým zmieriť a tešiť sa z vlastných myšlienok a kreativity, ktorá nám dopomáha vo vyjadrovaní a vnímaní sveta. Mne osobne to pomohlo lepšie sa spoznať, usporiadať si myšlienky a byť si vedomá svojich objektívných predností. Takže ak sa cítite podobne sme v tom spolu! Treba to vedieť úprimne priznať, nie je na tom nič trápne a má to aj svoje výhody:

1.) keďže sa nám vytvára dôvera k ľuďom ťažšie, máme pri sebe len pár no za to dôveryhodných kamarátov.

2.) máme utajené schopnosti! Sme omnoho lepší v čítaní ľudí, keďže si vezmeme svoj drahocenný čas na  ich pozorovanie a tým pádom máme na nich lepší nos.

3.) pri seba dobíjaní nepotrebujeme energiu iných ale nachádzame ju v našom vnútri, čo značí, že nepotrebujeme byť v neustálom kontakte s okolím a to nás robí nezávislejšími.
img056Či ste už extrovert alebo introvert na záver by som Vám rada predstavila značku, ktorá patrí medzi tie, ktorých existencia má naozaj hlbší zmysel. Mayamiko je udržateľná značka, ktorá zamestnáva cez svoju vlastnú charitu ženy v Malawi, ktoré by sa inak nemali šancu dostať k férovo platenej a bezpečnej práci. Vyrábajú limitované edície kúskov, ktoré sú vyrábané tradičnými handmade spôsobmi a s pravými Africkými vzormi. Ich dielne sú poháňané solárnou energiou, materiály sú vyrobené lokálne, používajú znovu využiteľné materiály, lebo veria, že kvôli peknej móde nemusí nikto trpieť: ani zvieratá, ani ľudia ani matička Zem.
img059Nájdete u nich organickú bavlnu, recyklovaný hodváb a podobne kvalitné materiály. Mňa očarili ich farebné printy a aj veľmi dostupné ceny. Ja už od nich mám tento overal a biely bavlnený top no brúsim si zuby nad ďalšou objednávkou. Pozrite si ich kolekciu TU.
img160you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply