I DO HATE PEOPLE

In: fashion
N37A8950

Trošku expresívny nadpis, no verte mi  či nie, po dočítaní tohto článku budete mať rovnaké pocity. Chcem Vám rozpovedať príbeh o našej planéte, ktorý chcem, aby ste si vypočuli. Je to smutný príbeh, nepíše sa ľahko a ani sa nebude ľahko čítať, no pochopíte, kam tým mierim. Denno denne sa stretávam so strašnými správami a neverím tomu, čo sa vo svete deje. Neverím. Neverím. Neverím, až kam sme klesli, kam sa pominula naša takzvaná ľudskoť. Neviem, kto vymyslel toto prekliate a nevýstižné slovo, keďže mi nedáva ani najmenší zmysel. Sme ľudia a tým pádom sme aj ľudskí, tak to asi aj bolo myslené, nie? Najvnútornejšia ľudská, duchovno – citová podstata, sme tí najmudrejší, tí, čo všetko ovládajú, ale predsa s dávkou tej ľudskosti, ktorá by nám mala brániť robiť všetky tie zlé veci. Bráni?
N37A8898 N37A8966Neviem, prečo sa o tom viac nehovorí. Sme tak pohltení materiálnym bohatstvom, že doslova zatvárame oči pred všetkým, čo sa nás netýka. Hanbím sa, že som súčaťou takejto spoločnosti a začínam veriť, že je na svete viac zlých ako dobrých ľudí. Dobrí ľudia by nezabíjali slony kvôli slonovine, neodrezávali tukanom zobáčiky a nehádzali šteniatka v plastovom vreci do rieky. NIE, toto by nikto dobrý a nikto “ľudský” neurobil. A preto si dovolím povedať, že z našeho sveta ľudskosť takmer zmizla.  Nahradila ju nenažranosť, pretože tzv. ľudia si krátia voľné chvíle na ničenie toho, čo ešte okolo nás zostalo.
N37A9058 N37A89011.) PLAST
Vysvetlite mi niekto, prosím, prečo sa napríklad na Slovensku rozdávajú plastové tašky v niektorých obchodoch a potravinách for free, ako keby sa nechumelilo. Napadá ma len, že niekto je asi viac busy so zrátavaním mestskej kasy, ako s riešením problémov, ktoré majú dopad na kvalitu života všatkých z nás. A potom sme tu my. PREČO to podporujeme, prečo si bereme nie 1 ale niekedy aj 4 plastové tašky, ktoré následne použijeme ”až” jedenkrát a potom ich vyhodíme? Aký je problém si brať vlastnú tašku, kúpiť plechovú fľašku za 15euro, ktorú môžeme mať do smrti a nemusíme si za každým kupovať Bonaqu, keď ideme von. Už len keď sa na to pozriem z ekonomického hľadiska,  ide predsa aj o šetrenie našich ťažko zarobených peňazí. Kvôli takýmto ľuďom, ako sú bohužiaľ aj na Slovensku, sa svet stal tým, čím sa stal. SMETISKOM. Predstavte si, že ľudia v Bangladéži žijú v mestách, kde sú skládky odpadu rovnako vysoké ako ich domy.  A aby toho nebolo dosť, vyvraždili sme podmorský svet, 70% veľrýb a z toho každá druhá sa zadusila plastovým odpadom. Je to nechutné a neprípustné a ja neverím tomu, že sme tak neuveriteľne primitívni, že to vôbec dovolíme. A nehovorte mi, že sa to nedá. Existujú igelitky, ktoré su 100% kompostovateľné a 100% ekologické, ktoré sa dokonca môžu aj jesť a nikomu neubližujú, dokonca sa aj samé rozložia. A sú len o 7 centov drahšie, ako klasická igelitka. Tak sa pýtam, prečo reťazce ako TESCO, BILLA atď. PREČO stále rozdávajú/predávajú plastové igelitky???
N37A9066 N37A90102.) ZVIERATÁ
Začnem tak z ľahka a to faktom, že v Holandskú nie sú skoro žiadné útulky. Dôvod: úplne jednoduchý –  ľudia si nekupujú domácich maznáčikov keď sa o nich nevedia postarať. Samozrejme, psík sa môže zatúlať, ujsť atď., ale u nás ľudia ich bohužiaľ často vyhadzujú alebo sa ich doslovne zbavujú. Keď máte psa na dedine a behá Vám hore dole, tak si, prosím, dajte aspoň tú námahu a dajte ho  vykastrovať, dokonca Vám to v útulku v najhoršom prípade urobia zadarmo a keď nie, tak to stojí cca 15 eur. Škoda reči, nechcem tu zachádzať do nejakých detailov, ale je mi zle z takýchto ľudí, ktorí to dokážu každý rok riešiť usmrtením šteniatok, ospravedlňujem sa, ale pravdepodobne to v hlave nemajú absolútne v poriadku. Zabili sme už skoro všetky orangutany kvôli palmovému oleju, ročne zabijeme 3 100 000 žralokov a 95% z nich je už fuč. Vytiahnú ich z vody, odrežú im plutvy a hodia ich späť do vody, kde v bolestiach zomierajú. Jedna plutva stojí 700 dolárov a aj keď žraločie mäso patrí k tým najmenej chutným, Čínania si z toho budú robiť polievku, ktorá im ani nechutí, ale je to znak luxusu a spoločnej prestíže.  A aby im nebolo málo, tak k celému priemyslu so psím mäsom sa radšej nebudem  vyjadrovať. Na zemi je len 13% zvierat, ktoré žiju bez ujmy, ktorá je zapríčínená človekom. O rok to bude 7% a v roku 2050 už 0. V roku 2050 bude oficiálne v mori viac odpadu ako rýb. NIE NIE JE V POHODE ZABIŤ! Narodilo sa to, má to mamu, má to dušu, má to cit, chtíč žiť a strach umrieť!!!!! Asi tu nie je s týmto systémom niečo v poriadku a miesto toho, aby sme s tým niečo robili, tak radšej hľadáme spôsob, ako utiecť  na MARS. Nestačí nám zničiť jednu planétu,  radšej pôjdeme niekam, kde nemáme ani kyslík, ale hlavne, že máme kam zdrhnúť. To je ľahšie. Samozrejme. To sme predsa my. Mám radšej zvieratá ako ľudí. Oni nechcú viac, nechcú ublížiť, nedokážu byť zákerné. Často sa ľudí pýtam, prečo vlastne berú zvieratá ako niečo menej. Nevedia odpovedať. Sme si seberovní? Kde berieme istotu odpovedať pozitívne. Nie nie sme. Klesli sme nižšie.
N37A9106 N37A8960
3.) ENERGIE
Globálne oteplovanie. Budeme sa všetci báť globálneho oteplovania, ktoré príde, radšej aby sme sa sústredili na to, čo je. Ja už ani neverím, že sa dá niečo spraviť. Keby sa dalo, TESLA neplánuje už o 100 rokov výstavbu na Marse. Hlavne, kto zastaví tých, čo ničia? Nikto a prečo? Lebo majú peniaze. A čo chceme? Peniaze. A tak ďalej a tak ďalej, stále dookola a poďme profitovať, až kým sa so všetkým tým bohatstvom nezadusíme a nakoniec zistíme, že na MARSE žiadna mena ani neni. Neverím, že sa niečo zmení, lebo naša Zem je už v takom hnoji, že ak toto neni už to najväčšie volanie o pomoc v histórii ľudstva,  tak už nič. Budeme sa len prizerať, až kým nás to všetkých nepohltí. Solárne panely,  na ktoré prispieva štát, ale opäť u nás je veľmi tažké takýto príspevok dostať. Milé. Ľuďia, ktorí žijú minimalistickým štýlom, utekajú do lesov, do prírody a vyrábajú si energiu sami a stavím sa, že majú ešte rýchlejší internet ako ja teraz. Dokonca je huba, ktorá sa da napojiť a vie vyrobiť dostatok energie na elektriku a pripojenie na internet. A je to len čisto prírodný zdroj. Bohužiaľ, my sme už zleniveli, aby sme išli podobnou cestou.
Je mi z tohto sveta smutno.
N37A8937 N37A8836

outfit: šaty – KAVRA, topánky & kabelka – H&M STUDIO, šperky – TOUS, okuliare – Miu Miu


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply