Where to find a pair of GOOD JEANS?

In: Natallipa tips
paul-stollery-514094

Ak sa oplatí nejakému kúsku z našich šatníkov venovať pozornosť, tak sú to práve oni! JEANSY! Nosíme ich ja, ty, tvoj sused aj tvoj bratranec z tretieho kolena, pretože takýto ikonický kúsok sa ťažko k niečomu prirovnáva. Trendy boli, sú aj budú, no miesto na kvalitné jeansy by sme si mali nájsť v šatníku vždy. A keďže nám nejde len o to,  aby jeansy super sedeli a vyzerali, ale aj o to, kto, kde a ako ich vyrobil, rozhodla som sa dnes pre tento článok venovaný práve GOOD jeansom v zmysle, že sú to kvalitné, večné kúsky, férovo, ekologicky vyrobené a farbené. V skratke – sú to také jeansy, ktoré neuškodia ani Vám, ani prostrediu! Mám pre Vás 5 tipov, 5 pre mňa TOP brands, čo sa samotného denimu týka! Enjoy!

ACNE JEANS 
Ak ma sledujete na insta stories,  asi ste si všimli, že som posledné mesiace trošku posadnutá touto Švédskou značkou. Je to preto, že milujem ich estetické cítenie a vyrábajú naozaj kvalitné kúsky za miestami dostupnú cenu. Už skoro rok a pol som si nič nekúpila zo žiadneho fast fashion reťazca a  kupujem si vždy 1 kvalitný kúsok za 2 mesiace, no o tom Vám napíšem viac inokedy. Cena za kvalitné rifle sa pohybuje okolo 100 eur. Z Acne to je okolo tých 240 eur, ale nedajte sa odstrašiť! Napríklad ja som si od nich tento rok kúpila rifle v 70% zľave za 70 eur. Takže žiadna výhovorka, že sa to nedá! Všetko sa dá, len treba hľadať a zaujímať sa. Na tejto značke je super, že im môžete balíček zadarmo vrátiť, takže ak ste si nie istý veľkosťou, objednajte si 2 rôzne a jedny im potom vrátite. Ľahké a rýchle! (TU)

1Kings of Indigo
Holandská značka, ktorá používa organickú bavlnu a predstavujú zastúpenie naozaj kvalitného denimu. Ich hlavná idea je vyrobiť rifle, ktoré vydržia dostatočne dlho, aby tým zredukovali odpad. Ak si myslíte, že zodpovedná móda je nudná alebo jednotvárna, vďaka Kings Of Indigo pochopíte, že ste na obrovskom omyle. Ich jeansy sedia perfektne a naschvál som vybrala pár z nich, ktoré sú aj aktuálne v zľave a tak ich zoženiete za približne 80 eur. Určite ich stránka stojí za návštevu! (TU)

3M.i.h Jeans
Osobne s touto značkou nemám skúsenosti, no moja spolužiačka si ich nevie vynachváliť. Všetky jeans má len od nich a naozaj si ich nemám problém okamžite všimnúť, lebo prinášajú naozaj ikonické detaily a hravé prvky. Denim samozrejme nie je len o jeanoch a to táto značka veľmi dobre chápe! Nájdete u nich skvelé overaly a sukne. Značka pochádza z Londýna a je na popredných priečkach vďaka ich zodpovednému prístupu a najmä vďaka ich jedinečnému ženskému štýlu. Zameriavajú sa na redukovanie CO2, šetrenie vody počas celého procesu, no a látky si robia v lynoch, ktoré spĺňajú najvyšší štandard, čo sa ekológie a kvality týka. (TU)
4AG jeans
Táto značka pochádza z ďalekej Ameriky, takže prístup ku nej nie je až tak jednoduchý, ale určite je jedna z tých, ktorá stojí za povšimnutie. Majú naozaj obrovský sortiment a tak isto sa zameriavajú hlavne na organickú bavlnu. Na ich stránke majú podrobné informácie o ich environmentálnych zásadách a tak isto materiáloch, ktoré používajú. Od klasických jeans až po tie unikátnejšie kúsky, ich výberom naozaj nebudete sklamaní. (TU)
2MUD JEANS
No a ako sa hovorí! Najlepšie nakoniec, presne tak. Moja milovaná značka MUD JEANS, o ktorej som už v škole robila asi 20 projektov. Opäť sa presunieme do známej Denim Country,  a teda Holandska. MUD jeans vyrába, čo sa týka rifiel, tie pravé dobré klasiky. Úzke, rovné a široké. Toto sú asi 3 slová, ktoré vystihujú strihy ich kolekcie. No najlepšie len prichádza. Ak Vás táto značka náhodou nezaujme svojou kolekciou, je tam ďalších milión dôvodov prečo ju milovať. Hlavným dôvodom je, že to čo robia, robia krásne a so srdcom. Sú zameraní na slow fashion a teda snažia sa svojim zákazníkom nielen predať oblečenie, ale zároveň ich aj vzdelávať. Snažia sa nám povedať, že každý mesiac nepotrebujeme nové rifle, ale stačia nám 2-3 kvalitné kúsky. Ako prvý prišli s nápadom, ktorý existuje už mnoho rokov, no zatiaľ ešte neprišiel do módneho priemyslu.  Ak poznáte RbnB, tak MUD JEANS je niečo podobné, ale v denim odvetví. Požičiavajú totižto rifle! Ak sa nad tým zamyslíte, dáva to úplný zmysel. Potrebujem ja vôbec rifle VLASTNIŤ? Dostanete úplne nový pár riflí, ktorý si vyberiete, no a mesačne za ne budete platiť necelých 8 eur. Po roku máte nárok tieto rifle doniesť a vymeniť si ich za úplne nový pár, ktorý si opäť sami zvolíte. A tak sa staré rifle zrecyklujú a vy odídete opäť spokojní s novým a kvalitným kúskom. A táto značka je plná nápadov, takže ak by ste si chceli o ich práci prečítať viac alebo prenajať rifle, tak šup na ich stránku. (TU)
Snímka obrazovky 2018-02-05 o 18.36.07you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply