MY DAILY MAKE-UP ROUTINE

In: beauty
n37a2509

Pri modelingu človek veľmi rýchlo pochopí ako make-up negatívne pôsobí na pokožku a že to s ním naozaj netreba preháňať aby sme boli krásne. Napriek všetkým jeho nevýhodám a aj času, ktorý nám zaberá je make-up u väčšiny žien takzvaný liek na sebavedomie. To, že preferujem prirodzenú krásu je asi veľmi zrejmé a preto som si pre Vás pripravila môj obľúbený make up, ktorý (ak sa mi náhodou chce) na mne môžete vidieť najčastejšie. Je to veľmi jemný look, ktorý sa zameriava len na zvýraznenie tváre a určite Vám popri ňom chcem aj predstaviť svoje najobľúbenejšie produkty, ktoré sa pre mňa popri škole stali potrebným MUST HAVE. Poďme na to 🙂

Krok 1

Krok 1 je pre mňa najdôležitejší a nikdy na neho nezabúdam! Moja pokožka sa počas dňa a popri pití nedostatku vody stáva veľmi suchou a preto je krém pre môj tip pleti viac ako potrebný. Zabráni tomu aby sa mi na tvári začali tvoriť malé šupinky a make-up potom lepšie drží. Momentálne používam krém od Avéne, ktorý má práve hydratačnú vlasnosť.
n37a2134 n37a2158Krok 2

Ťažkopádnym make-upom sa zďaleka vyhýbam a preto používam gélový krém od Bare Minerals, ktorý ma jemné zafarbenie a prekryje malé nedokonalosti. Nevidím zmysel si na tak mladú pokožku nanášať vrstvy a vrstvy make-upu, ktorý má ešte aj tendenciu chytať úplne inú farbu ako naša pokožka prirodzene má.
n37a2229 n37a2153

Krok 3

Pigment zafixujem a zmatním transparentným púdrom od MAKE UP FOR EVER. Ak Vás nebaví stále riešiť akú farbu púdru si zakúpiť k Vášmu make-upu vrelo odporúčam práve transparentný púder. Ak by v budúcnosti existoval transparentný make-up tak určite kupujem aj ten haha.
n37a2276 n37a2163Krok 4

Mať správnu lícenku je pre mňa dôležité. Vyberám si vždy púdrovú, hnedého odtieňu a preferujem balenie už spolu so štetcom a zrkadielkom aby som si život čo najviac uľahčila. Momentálne používam lícenku od značky COLLISTAR z FAnn parfumerie. Tá ma presne všetky 3 aspekty, ktoré potrebujem. Pravidelne mávam problém hlavne s výberom správnej farby, keďže sa ružovej a červenej veľkým oblúkom vyhýbam a nie každý odtieň hnedej mi vyhovuje. Práve tento odtieň z COLLISTAR je sýto hnedý no veľmi hravo sa dá vyblendovať do akejkoľvek podoby. Štetcom, ktorý bol v balení si nanesiem líniu pod lícne kosti, ktorú následne vyblendujem do odtieňu hnedej na ktorý mám zrovna chuť. Môj rybičkový výraz veľmi pomáha pri nanášaní líčok aby ste presne videli lícne kosti a kam si farbu aplikovať.
n37a2282 n37a2168Krok 5

Asi sa bude zdať trošku divné, že používam korektor až po použití púdru no jednoducho si potrpím na detaily a hneď Vám to aj odôvodním. Korektor aplikujem pod oči a veľmi jemne na miesta ako je nos, stred čela a brada. Práve tieto miesta nemám rada matné a korektor od URBAN DECAY – NAKED, ktorý mám ma veľmi jemný lesk to perfektne uhrá ako to mám rada.
n37a2307 n37a2166Krok 6

Aby toho nebolo málo prichádza rad na ďalšiu várku lesku a to v hlavnej úlohe s MAC – STROBE CREAM HYDRATING LUMINEUX. Aplikujem nad lícnu kosť tesne pod oko, nad pery a jemne aj na nos. Je to veľmi decentný lesk, ktorý vidno len pri lámaní svetla a ktorý v sebe nemá žiadne trblietky. Pôsobí skor na báze vazelíny.
n37a2327 n37a2188Krok 7

Obočie je hneď po líčkach tou druhou najdôležitejšou vecou a tak si potrpím na kvalitnej paletke. Používam paletku od DIOR z FAnn parfumerie, ktorá obsahuje 3 štetce, 2 odtieňe hnedej plus fixátor. Prvý krát som sa stretla s paletkou pri ktorej využívam všetky spomínane veci a tak nič z nej nevíde na nivoč. Najprv si cez strednú líniu obočia spravím súvislú čiaru najtmavšou hnedou farbou z paletky a pomocou kefky na ktorú už je nanesený fixátor vyblendujem do stratena. Ak chcem ešte obočie viac zjednotiť no nechcem ho mať už tmavšie tak použijem bledší odtieň a zopakujem ten istý postup.
n37a2336 n37a2185Krok 8

Z paletky NAKED 2 použijem úplne najbledší očný tieň, ktorý nanesiem tesne pod obočie aby som jeho farbu ešte viac zvýraznila.
n37a2395 n37a2208Krok 9

Rúž používam denne a preto nie som ochotná deň čo deň stáť hodinu pred zrkadlom kým si dokonale vykontúrujem pery ceruzkou a tak som našla jednoduchšie riešenie čím je MAC – PREP + PRIME. Druhou výhodou je, že keď ako ja používate mnoho odtieňov rúžov nemusíte mať ku každému ceruzku inej farby. Nanesiete rovnako ako balzám na pery a hlavne jednoducho a rýchlo! Jeho úlohou je rúž zafixovať a tým pádom sa Vám nerozpije a zachová si svoj tvar!
n37a2433 n37a2213Krok 10

Prichádza rad na rúž! Ťažko si vyberem len jeden keďže ich naozaj používam niekoľko a väčšinou je to každý deň iný no posledné týždne najčastejšie používam tento od CHANEL, ktorý ma ľahký nádych bordovej farby.
n37a2460n37a2158

Krok 11

Ak si rúž aplikujete štetcom (ako niekedy zvyknem aj ja) tak tento trik si určite obľúbite! Často sa stáva, že si množstvo rúžu nanesiem nerovnomerne. Stačí si vložiť kapesník medzi pery a jemne pritisnúť pery k sebe. Vualá! Rúž je tak dokonale rovnomerný a keď ešte pridáte trošku púdru vydrží Vám o niečo dlhšie!
n37a2470

Krok 12

Celý look ukončím rozprašovacou minerálnou vodou od Avéne!
n37a2481you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply