ARTY PARTY

In: fashion
N37A2122

Každý z nás je úplne iný a jedinečný a z toho dôvodu má každý z nás aj úplne iné záľuby. Zistila som však, že umenie je v každom z nás len v inej podobe.
N37A2145Umenie je tak široký pojem, že naozaj zasahuje do života každého z nás. Piatkové večery pri víne a filmoch, poznajú asi mnohí. Áno, či už je to film, dobrá kniha či obľúbené ladenie veselých ponožiek k outfitu stále ide o umenie a naše estetické cítenie.
N37A2209 N37A2137Na škole nám od začiatku hovorili, že ak sme sa rozhodli študovať módu, malo by nás automaticky baviť aj umenie. A netvrdím, že to tak nie je no ak mám byť k sebe aj k Vám 100% úprimná, vyslovene som neznášala navštevovať múzeá a galérie. Keďže moji rodičia umenie obľubujú, naše dovolenky veľakrát obsahovali aj vstupy na rôzne výstavy, čo mňa osobne strašne nudilo a ako dieťa som z toho mala doslova des 😃. Posledné dva ročníky na strednej som si vybrala maturitný predmet Dejiny umenia a môj záujem pomaly rástol. Čo ma na dejinách umenia hrozne moc bavilo bol fakt, že ku každému známemu obrazu sa viaže nejaký príbeh alebo mýtus a ako to celé odrážalo psychiku konkrétnej doby. Nehovorím, že si samozrejme všetko pamätám, ale vždy keď vidím obraz, ktorý poznám, v hlave sa mi začne automaticky rekapitulovať všetko, čo som o ňom kedy počula. Vtedy to nie je už len obraz na stene ale je to obraz v ktorom sa odohráva niečo v tej dobe prelomové, alebo naopak každodenné.
N37A2214 N37A2269Tu v Amsterdame ju umenie pre ľudí veľmi dôležité a je to vidieť na ich kvalitných múzeách a často sa meniacich exhibíciách. Povinne zo školy musíme každý týždeň navštíviť aspoň jedno a tým pádom mi nikdy nič neujde. Musím sa však priznať, že stále sa v modernom umení strácam a pri niektorých dielach naozaj len krútim hlavou a nechápem ako sa stali takými hodnotnými. Ako tam však často chodím, začínajú sa Vám informácie spájať a aj vizuálne si diela začnete k sebe prirovnávať a to ma naozaj teší. Stále však viem, že aj múzeum je len inštitúcia, ktorá diktuje, čo by sa nám malo zdať ako hodnotné, cenné a čo nie. Preto je zaujímavé navštevovať múzeá v rôznych krajinách a kultúrach a vidieť ten obrovský rozdiel, medzi tým “čo je diktované”. Najdôležitejšie je si vždy zistiť aká tajná správa sa skrýva za každým dielom, teda čo tým autor myslel. Veľakrát je to práve to prekvapivé, čo sa dá len ťažko uhádnuť.
N37A2280N37A2257Tieto fotky sme nafotili v našej slovenskej galérií Danubiana, ktorú odporúčam všetkým naštíviť. Naozaj nádherné miesto s minimalistickým interiérom a bohatou výstavou diel, najmä moderného umenia.
N37A2209

outfit: sveter – Bimba y Lola, nohavice – H&M, tenisky – NOVESTA, batoh – TOUS, čiapka – Karl Lagerfeld, náhrdelník – Bimba y Lola, rúž – Estée Lauder Pure Color Envy 130 Bittersweet – FAnn parfumerie


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply