AM I REAL?

In: Natallipa tips
5

Často sa zamýšľam nad tým, kto v skutočnosti som a čo ma vnútorne napĺňa. Je pre mňa dôležité si priznať, že som sa ani zďaleka nenašla a podľa vlastných skúseností sa ani tak rýchlo nájsť nechystám.

Každý máme dni kedy sa zamýšľame nad ťažšími otázkami typu kto vlastne sme a kam smerujeme. Aj keď je vo vzduchu plno nezodpovedaných otázok ohľadom vesmíru a oceánu, napriek tomu mám pocit, že pre samotných ľudí sú najdôležitejšie práve tieto. Spoločnosť nás núti brať rozvážne kroky a budúcnosť si starostlivo plánovať a to ma niekedy dokáže neskutočne vystrašiť. Ak si mám vyberať z možností, najradšej by som si vždy pozrela nejaký trailer ako by môj život vyzeral, kebyže si vyberiem možnosť A a potom zas iný trailer, ako by sa môj život vyvíjal pri možnosti B.
2Sú chvíle kedy nad sebou pochybujem a cítim sa neskutočne zmätená a stratená. A pritom máme všetko. Strechu nad hlavou, od babičky napečené domáce buchty, priateľov a zdravie, no aj tak tam stále niečo chýba. Často si o sebe myslím, že som veľmi divná a že sa to musí zdať aj iným ľuďom. Nikdy ste nemali taký pocit? Ak sa ma však opýtate, čo presne to “divné” je, neodpoviem Vám. Je to niekde vo mne, niečo vo mne, na čo nenachádzam slová, aby som to mohla opísať. Jednoducho pocit, že som ešte nenašla miesto, kde úplne patrím.
3Od malička som strašne rada rozmýšľala nad otázkami, na ktoré ľudstvo nepozná odpovede a snažila som sa na ne nájsť nejaké logické vysvetlenie. Milovala som horory, duchov, stratené duše,  ale aj mimozemský život a všetko, čo k tomu patrí. Fascinoval ma Egypt a jeho dávna kultúra, ktorá aj pri jej sila, sláve, bohatstve a veľkosti sa zmenila len na spomienku a prach. Ako som však dospievala, otázky som začala obracať na seba a do podrobna sa skúmať. Ako na čo reagujem, ako sa pri čom usmievam, ako sa jedna polovica mojej tváre líši od tej druhej. Viem, že to znie trošku psycho, no verím tomu, že každý má na sebe niečo, čo rád skúma a pozoruje. Príde mi úžasné, ako sa okrem všetkých orgánov v našom tele dokáže stvoriť aj niečo iné. Niečo nadpozemské, čo nazývame aj “duša”. Fyzicky sme si podobní,, tak prečo sa naše myšlienky a názory rozchádzajú? Odkiaľ sa berú? Odkiaľ prichádzajú city a pudy? Fascinujúce otázky, na ktoré asi nikdy nedostanem odpoveď…

Byť sám sebou! To je trend, ktorý už nejaký ten čas ovláda sociálne média. Ale čo je to BYŤ SÁM SEBOU? Som sám sebou keď som s maminou alebo keď som s kamarátmi vonku?  Som sama sebou, keď si kupujem outfit, ktorý som minule videla na Kim Kardashian alebo som sám sebou, keď si kupujem veci z Vintage/ Second Handu, ktoré boli nosené nejako a niekým iným? Odpoveď samozrejme nepoznám, takže nečakajte nejaký presný záver k tomuto článku. Je ťažké zistiť, kým skutočne sme, keď sú nám neustále predstavované nejaké normy, zvyky, náboženstvá, kultúry. Bola by som takáto istá, keby som sa narodila v Mexiku? Alebo v Afrike? Nemyslím si. Nielen, že by som samozrejme inak vyzerala, ale tak isto by som mala iné názory, vzdelanie, obzory, radosti, starosti a nároky.
4Preto je z času na čas fajn všetko vypnúť a uistiť sa, že niektoré veci robíme len a len pre naše potešenie bez ohľadu na to, či nás niekto pozoruje alebo nie. Ja to robím celkom často a môžete si všimnúť, že niekedy aj 2-3 dni nedávam na sociálne média nič, aj keď viem, že v úlohe blogerky by som tieto “výpadky” mať nemala. No aj ja som len človek a jednoducho sú dni, kedy nemám chuť zdielať svoje aktivity s inými ľuďmi. Hlavne teraz cez prázdniny mám dni, kedy v skutku nerobím nič a preto nezdieľam nezmysluplné veci. No naopak, sú dni, kedy mám nabitý program, kedy riešim spolupráce, fotenie atď., kedy sa s Vami rada o všetko podelím. Mentálny reset od všetkého digitálneho mi hlavne dáva možnosť si nájsť čas na veci, na ktoré si bežne čas neviem nájsť, ako napríklad hranie na gitare alebo čítanie.
1Sociálne média sú hlavným dôvodom, prečo sa všetci tak odlišujeme, no zároveň tak strašne podobáme. V reálnom čase vieme sledovať kto, čo a kde práve robí, čo je úplne fascinujúce a keby ste to povedali mojej babke pred 50 timi rokmi, len by sa na tom hlasno zasmiala. Sociálne média sú samozrejme super vec, keďže nám okrem iného umožňujú spájať rôzne svety s rôznymi ľuďmi, no zároveň nám aj berú tú možnosť byť autentický a byť naozaj tým, čím by sme boli bez nich. Je to pozitívne, pretože nás nútia napredovať a posúvať sa ďalej za “lepšími” snami alebo práve naopak? Berú nám osobné rozhodnutia rozhodovať o tom, ako sa máme správať a ako vyzerať? To už je na Vás, ako sa rozhodnete. Ja som Vám chcela len vložiť chrobáka do hlavy a možno Vám ukázať aj iný pohľad na toto médium 21.storočia.

outfit: kožená bunda, šiltovka – Karl Lagerfeld, náhrdelníky, prsteň, náušnice – TOUS, ponožky – REBELIOT


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply