ALEX K.

In: Meet models
A_3
Meno: Alexandra Kvačkaj
Agentúra: Focus Model Management
Vek: 20
Výška: 176 cm
Instagram: @alexandrakvackaj

Ako ťa objavila agentúra?

Ahojte, keď som mala 14 v nákupnom stredisku ma zastavila scoutka z Elitu, kde som chvíľu pôsobila a potom som zmenila agentúru na inú, ale veľmi som nepracovala  pretože štúdium na bilingválnom gymnáziu nebolo najľahšie. Neskôr som túto agentúru opustila dala som si od toho pauzu a znova aktívne začala v apríli minulého roku s agentúrou Focus models, kde som nadmieru spokojná.

Prečo si sa rozhodla dať modelingu šancu?

V mojom prípade to už nebolo rozhodnutie, kde by som zvažovala šancu. Pozerám sa na to tak, že mám 20 rokov. Idem za tým a mám jasnú víziu aspoň minimálne ku čomu sa chcem dopracovať. Viem byť aj snílek keď chcem, ale mám starú dušu v mladom tele.  S tým sa pracuje už poťažmo 😄

Čo ti pripadá na modelingu zaujímavé?

Hmm, myslím, že najviac ľudia. Vďaka neustálemu cestovaniu som mala za veľmi krátku dobu možnosť spoznať kopu zaujímavých a kreatívnych ľudí. Sama sa považujem za umelecky založeného človeka a proces fotenia pokiaľ to je niečo zaujímavé vie byť naozaj fascinujúci – môžem vidieť ako celý tím vkladá dušu do projektu a môžem byť toho súčasťou. Potom mám rada vzrušenie, ktoré prichádza väčšinou s cestovaním a na prehliadkach. Ďalej si cením fakt, že som si počas cestovania našla také moje spriaznené duše, divní ľudia ako ja sú super 🙂
A_6

Aký je tvoj vysnený úspech v tejto profesii?

Obálka Vogue je asi sen každej modelky (aj môj)… potom veľmi rada by som robila kampaň niektorej z mojich obľúbených značiek..no môj sen je Lancome Beauty, alebo YSL beauty. Kľudne by mi nevadil ani L’oreal. 

Modelingový idol?

Kate Moss a Linda Evangelista za mlada.

Ako tvoja rodina a priatelia reagovali, keď si im povedala o svojej modelingovej kariére?

Keďže som v tom zamotaná on and off od takého mladého veku… všetci ma v tom podporujú a držia mi palce. Ďakujem 🙂
A_4

Čo je najťažšie na práci modelky?

Čím som staršia vidím menej negatív, no keď som bola mladšia bol to asi psychický nátlak agentúr. Teraz najťažšia vec pre mňa je byť hlavne od rodiny a od priateľa. Chýbajú mi aj kamaráti a viem, že oni vnímajú čas úplne inak ako ja, preto niekedy keď sa vrátim a bola som preč dlhšie ako mesiac je pre mňa ťažké len tak sa zase nachvíľu zaradiť do normálneho života. Čo je normálne pre väčšinu mojich kamošov je pre mňa divné.

Jedna a to nevyhnutná časť tohoto povolania je cestovanie. Ak by si si mala vybrať 3 miesta, ktoré by si rada navštívila, ktoré by to boli?

Teraz som v Číne a určite chcem ísť do Tokya, potom Cape Town v Afrike a Austrália – bolo by cool mať tam nejaké fotenie s kangaroo haha. 🙂

Praktikuješ šport alebo máš nejaký iný koníček, ktorému sa venuješ?

Keď som na Slovensku tak 3x týždenne mám tréning s mojim trénerom v gyme. Milujem to a chýba mi to na cestách. Okrem toho rada chodím behať a keď je teplo bicyklovať sa. Keď som preč tak cvičím väčšinou každý deň keď sa mi chce a pomedzi to sa snažím veľa chodiť. Moje záujmy sú hudba, milujem hrať na klavír a spievať a sem tam aj niečo načmáram.
A_8

Črtu, ktorú máš na sebe rada?

Môj nos paradoxne. Nikdy pred tým som s ním nebola stotožnená, ale postupom času sa mi začal páčiť haha. 🙂

Tvoj ideálny outfit a obľúbená módna značka?

Milujem Acne Studios jeansy, čiže čierne Skinny jeans, alebo zvonové čierne nohavice, martensky, nejaké basic, alebo zaujímavé triko čo má charakter, kožená bunda a excentrické slnečné okuliare a možno nejaká reťaz sem tam – to som JA. Obľúbená značka? Nemám len jednu, ale môj favorit je Yoji Yamamoto aj ako label, či Y-3 v spolupráci s Adidas, zároveň aj ako módny návrhár alebo Alexander Wang. Značky vo všeobecnosti by mohli byť Comme des Garçons, Off-white (Virgila Abloha tiež veľmi cením ako dizajnéra), Helmut Lang, Raf Simons a na neposlednom mieste Balenciaga či Maison Margiela.

Aké líčenie oblubujes?

Keď nemusím tak žiadne haha. 🙂

‘Heslo’ ktorým sa riadiš?

Mám ich viac, som večný filozof, ale obľubujem tento francúzsky citát – Petit a petit, l’oiseau fait son nid – čo v preklade znamená “Kúsok po kúsku, vták robí svoje hniezdo”.
A_1you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply