Ako nakupovať večné kúsky

In: fashion, Natallipa tips
N37A7293

Po príchode do obchodu väčšinou nekupujeme to čo potrebujeme ale to čo nás očarí. Väčšinou náš chtíč je ovplyvnený aj súčasnými trendmi, podľa ktorých sa riadite nie len VY ako zákazník no tak isto aj celé módne kolekcie reťazcov, ktoré sa Vám pokúšajú doniesť čo najaktuálnejšie kolekcie priamo do svojich obchodov. Ja osobne neulietavam na každom trende, ktorý príde a zameriavam sa hlavne na kúpu väčných kúskov, o ktorých som si istá, že budú pekné a cool aj počas nasledujúcich rokov. A tu je pár tipov ako byť na stope tým pravým, dlhodobejším kúskom!

1.) VINTAGE, SECOND HAND
Toto je asi ten najoverenejší tip vôbec. Second handy a vintage obchody sa na súčasné trendy úplne vykašlali a ponúkajú oblečenie z druhej ruky od ľudí, ktorých už omrzeli. Tieto veci sú väčšinou od úplne “no name” značiek o ktorých ste nikdy nepočuli a už nikdy ani nebudete. No výhoda je v tom, že väčšina týchto vecí pochádza ešte z obdobia 1990 a vyššie keď veľkoobchodné reťazce ako je ZARA a H&M neboli až také populárne ako dnes a teda ani trendy sa až tak často nemenili. A preto Vám garantujem, že keď tieto veci boli trendy 10-15 rokov dozadu a to po nejakú tú dobu tak je to poistka do budúcnosti, že tak skoro OUT ani nebudú. Nehovoriac o tom, že tieto veci ešte nepoznali zdraviu škodlivé farbivá a tak neurobíte službu len okoliu svojim večným šarmom ale aj svojmu telu!
N37A71552.) DON’T COPY THAT FLOPPY
Ľahko sa to hovorí a ťažšie niekedy vykoná no ak vidíte jednu vec napr. tenisky na nohách celého instagramu tak toto je presne ten trend, ktorý za veľmi krátky čas vyhorí a stránky ako Ebay sa pôjdu pretrhnúť, keďže sa ich každý bude chcieť skôr či neskôr zbaviť. Iné je to v prípade, že tento kúsok Ťa dokonale vystihuje a nevieš bez neho vyjadriť kým skutočne si 😀 no väčšinou, povedzme si úprimne, ide o náš COPY gombík v hlave, ktorý nás chce začleniť do tej instagram skupinky ľudí s hashtagom #užichmámajja
N37A70813.) SEZÓNNY MATERIÁL, FARBA, VZOR
Každú sezónu sú predstavené isté moody, ktoré zahŕňajú rôzne typi látok, sezónnych farieb a vzorov, ktoré sa od tých najdrahších značiek ako Fendi, Balenciaga a Chanel dostanú až ku nám cez “kopiráky” Zara, Bershka atď. Ak vidíte na trhu niečoho hrozne veľa a vo viac ako jednom obchode, je to zaručene jeden z tých pominuteľných “vyjadrení” práve prebiehajúcej sezóny. Tak napríklad neónové farby. Boli všade? Boli! Sú všade? Nie a vďaka bohu. Ak si chcete byť istý, že to je dobrá investícia počkajte si na výpredaje. Mne sa väčšinou stáva, že ZARA ma vždy očarí novou kolekciou no keď je už vo výpredaji, v tom čase sa mi už páči niečo iné. Toto je dôkaz toho ako sa trendy svetelnou rýchlosťou menia a to nás núti nonstop nakupovať. Vsaďte na materiály ako bavlna, ľan, koža alebo jeansovina!
N37A72484.) MALÉ ZNAČKY
Osobne milujem malé obchody s miestnymi návrhármi alebo značky ktoré sa považujú za individuálnych predajcov a teda majú menej než 5-6 obchodov na celom svete. POZOR! To neznamená, že musia byť drahé! Samozrejme sú cenovo vyššie ako Bershka a ZARA keďže veci nevyrábajú na ďalekom východe a keď hej v omnoho menších počtoch a tak ich nákupná cena je o niečo vyššia ako u veľkých konkurentov. Veci sú originálnejšie a kolekcie sa im v obchode nemenia každý týždeň ale len povedzme 4 krát do roka. Tým pádom navrhujú kolekcie, ktoré neprestanú byť IN v priebehu niekoľkých týždňov. Tak isto zárukou úspechu je nechať si ušiť niečo u návrhárky/návrhára. Na Slovensku ich máme množstvo a boli by ste prekvapení, že ich ceny vôbec nie sú také strašidelné ako si myslíte. Pozrite si začínajúcich návrhárov na BMD alebo Fashion Live alebo aj u našich Českých susedov napríklad značka LAFORMELA ponúka dokonalé kúsky za dostupné ceny.
N37A71275.) ŠPERKY
Večné kúsky nemyslím teraz kvalitou ale svojím strihom atď a teda vec, ktorú sa nebudete báť obliecť ani o 10 rokov. Aby ste niečo takéto dokázali musíte chodiť na lov oveľa menej motivovane minúť celú výplatu a naozaj mať oči na stopkách pri hľadaní aby ste nepodľahli niečomu, čo ste videli na niekom inom. Je dôležité si nájsť vlastný štýl a kupovať kúsky, ktoré Vám nie len robia radosť ale aj dodávajú pocit vlastného vyjadrenia sa. Byť len kópiou módneho priemyslu nie je žiadna výhra ani pre Vás a ani pre Vašu peňaženku. Tak isto je to aj so šperkami. Ja osobne si bižutériu nekupujem vôbec a ak hej tak je to nejaký dizajnový kúsok, ktorý jednoducho v nejakom inom prevedení ani neexistuje. Ak ide o nejaké decentné kúsky nenahrádzajte ich bižutériou. Na bižutériu vznikajú rôzne alergie, treba ich často meniť a po čase nepríjemne zapáchajú lacným kovom. Nájdite si šperk, ktorý o Vás niečo rozpovie! Ja osobne preferujem aj také, s ktorými môžem ísť bez problémov aj do sprchy aj do postele a teda je to väčšinou zlato. Ak mi ide o rafinovanejšie kúsky, väčšie a výraznejšie volím vždy striebro alebo pozlatené striebro, ktorého cena je viac než dostupná a preto Vám stačí mať doma pár takýchto kúskov, ktoré Vás nikdy neomrzia a nesklamú. Mňa spomedzi šperkov vystihuje značka TOUS, ktorých šperky mám aj tu na fotkách. Je hravá a bláznivá, čiže presne ako ja. Šperk nemusí byť nuda! Šperk môže byť detail plný extravagancie a humoru!
N37A7279

outfit: košeľa: Bimba y Lola, batoh: Fjallraven Kanken, šiltovka: Max Mara, šperky: TOUS


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply