1 YEAR IN AMSTERDAM

In: fashion, Natallipa tips
20170604-N37A8969

Už od mojich 14-tich rokov som začala aktívne cestovať vďaka modelingu. Tieto pracovné výlety mi toho dali neskutočne veľa, zaplnili ma neuveriteľným množstvom spomienok a nikdy ani na jeden z nich nezabudnem. Vďaka nim som si myslela, že jediné čo v živote chcem je odísť zo Slovenska a ísť žiť a študovať do zahraničia. Tak často som na to myslela až sa mi to nakoniec splnilo a tak som tu. V Amsterdame. A už skoro 1 celý rok.
20170604-N37A8848 20170604-N37A8965Ako som si tak cestovala po svete trošku som zabudla na to, že to neni úplná realita. Musím povedať, že sa na to ľahko zvyklo no ťažšie odvyklo. Na dobré sa predsa ľahko zvyká tak sa to hovorí, no nie? Haha. Ubytovanie+letenky zaplatené, pravidelné vreckové od agentúry a vlastné peniaze som mala len tak mimochodom ak by som ešte niečo potrebovala. Platené obedy, večere v tých najdrahších reštauráciách a večer party vo VIP lóžach so všetkými kamarátmi, ktorých ste si stihli za tie dva mesiace nájsť. Okolo Vás ľudia s podobným životom, zamestnaním a tak nikdy o srandu nebola núdza. No to už je iná kapitola. Pointa je, že teraz som tu a ani zďaleka to neni až taká zábava. Veľmi mi chýba Slovensko. Rozdiel je v tom, že o tých predošlých výletoch som vedela, že čoskoro skončia.
20170604-N37A9022 20170604-N37A8852Tu som momentálne na 4 roky no potom rozmýšľam nad Mastrom opäť v nejakej inej krajine a potom boh vie, či sa vrátim naspäť. Najradšej by som povedala áno haha a už teraz sa tešila no bohužiaľ je to tak ďaleko, že nebudem predbiehať. No stojí to za to! Je to moja budúcnosť a viem, že moja škola mi prinesie vzdelanie v niečom, čo ma naozaj baví. Bohužiaľ na Slovensku by som moje odvetie FASHION & BRANDING ani študovať nemohla takže to bola jediná možnosť “splniť si sen”. Za tento rok som sa toho neuveriteľne veľa naučila a som za túto možnosť neuveriteľne vďačná, hlavne mojim rodičom bez ktorých by som si nemohla dovoliť tu byť. Potom môjmu dokonalému priateľovi bez ktorého by som sem ani nedokázala odísť. No on nerozmýšľal ani 5 minút a tak je tu so mnou. Môj sen a cieľ je momentálne úspešne skončiť školu a potom si nájsť robotu, ktorá bude mať zmysel. Veľmi mi ubližuje čo sa na tomto svete deje a hlavne fakt, že strašne veľa zvierat trpí vďaka našej hlúposti. Táto cesta by mi priniesla neskutočnú radosť a chcela by som svoj život zužitkovať čo najviac a pomáhať tým, ktorý sa nevedia proti našej sile sami brániť. Netuším presne ako sa k niečomu takémuto ešte dostanem no už teraz sa v škole snažím orientovať touto cestou. Je to veľmi osobné a som nesmierne rada, že na našej škole neexistujú pravidlá a môžete do každého projektu dať kúsok seba, svojej úprimnej vášne.
20170604-N37A8999 20170604-N37A8859Tento post som neplánovala no boli sme sa s Tomim prechádzať a tak ma chytila táto nostalgia s ktorou som sa chcela s Vami podeliť. Dúfam, že raz budem niekam patriť tak veľmi ako patrím na Slovensko a dúfam, že nájdem miesto kde mi bude každý chodníček tak známy ako doma. Môj ocino mi vždy hovoril, že ešte sa mi raz bude cnieť no ako inak som to vždy hlavou proti múru popierala. Počas mojich 2 voľných rokov po strednej škole som vždy vedela, že na vysokú školu raz pôjdem a len vďaka tým dvom rokom som mala možnosť sa nájsť a ujasniť si moju vlastnú životnú cestu. Niekedy je dôležité byť len sám so sebou lebo si uvedomíme veci, ktoré si za prítomnosti iných neuvedomujeme. Som toto naozaj ja? Patrím tam, kde teraz som? Som spokojná s tým ako sa môj život momentálne vyvíja a kam smeruje? To boli otázky, ktoré som sa sama seba pýtala a stále to tak z času na čas robím. Niekedy je síce lepšie vôbec nemyslieť a len ísť no v niektorých oblastiach sa dá tomu osudu napomôcť, aby nabral tu správnu cestu. A pointa prečo toto píšem je, že Vám chcem zdeliť, že nie vždy všetky rozhodnutia budú prechádzka v ružovej záhrade no treba vidieť čo sa za tými rozhodnutiami na konci tunela skrýva. A už je len na Vás, či začnete kráčať alebo sa zastavíte pred strachom z tmy. No späť k učeniu a už za mesiac sa vidíme v mojom najkrajšom a jedinom ‘DOMA’. Želám Vám nádherný deň a dúfam, že si nájdete svoju vlastnú cestu, ktorej budete len Vy sami pánom!

20170604-N37A8935PS: stále nemôžem uveriť, že si svoj blog nepíšem len sama pre seba ale, že si ho čítate aj vy! Ďakujem za dôveru, veľmi si to cením!


you might also like

0 comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply